fbpx

Mida peab sisaldama ideaalne postituse pealkiri?

Postituse pealkiri on üks olulisemaid osi, mis määrab, kas lugeja loeb edasi või mitte. Seetõttu on oluline, et postituse pealkiri oleks atraktiivne ja sisaldaks kõiki vajalikke elemente, mis kutsuvad lugejat klikkima ning looma huvi postituse sisu vastu.

Hook

Ideaalse postituse pealkiri esimene element on hook ehk konks. See on lühike ja lööv lause, mis haarab lugeja tähelepanu ning paneb teda tahtma rohkem teada saada. Hook peaks olema seotud postituse sisuga ning võimalikult huvitav ja intrigeeriv. Näiteks, kui kirjutad postitust tervislikust toitumisest, võiks pealkiri olla midagi sellist: “Kas teadsid, et need 5 toiduainet võivad tegelikult olla sinu tervisele kahjulikud?”

Tekst

Lisaks pealkirjale on oluline osa ka pärast pealkirja oleval tekstil. See tekst peaks olema lühike ja lööv, kuid samas peaks see ka sisaldama piisavalt informatsiooni, et lugeja saaks aimu, millest postitus räägib. Ideaalne tekst on umbes 6-8 sõna pikk ning sisaldab märksõnu, mis aitavad lugejal leida postitust otsingumootorites. Samuti on oluline, et see oleks selge ja arusaadav ning ei sisaldaks liiga palju keerulisi sõnu või väljendeid.

CTA

CTA ehk call-to-action on element, mis kutsub lugejat tegutsema. See võib olla midagi sellist nagu “Loe edasi”, “Vaata videot” või “Jaga seda postitust”. CTA peaks olema selge ja konkreetne ning võimalikult ahvatlev, et lugeja sooviks seda järgida.

Hashtagid

Hashtagid on olulised, kuna need aitavad suurendada postituse nähtavust sotsiaalmeedias. Ideaalne oleks kasutada 3-4 hashtagi, mis on seotud postituse teemaga ning aitavad lugejal leida sarnaseid postitusi. Näiteks, kui kirjutad tervislikust toitumisest, võiksid kasutada hashtag’e nagu #tervisliktoitumine, #toidunipid.

Ideaalse postituse pealkiri peaks sisaldama hooki, teksti, CTA-d ja hashtag’e. Hook peaks olema huvitav ja intrigeeriv, tekst peaks olema lühike ja sisaldama märksõnu, CTA peaks olema selge ja konkreetne ning hashtag’id peaksid olema seotud postituse teemaga. Kui järgid neid elemente, suurendad oluliselt võimalust, et lugejad klikivad sinu postitusele ning loevad seda huviga.

Jaga seda postitust

Loe ka teisi blogipostitusi

Turundusmeister OÜ
Jõgevamaa, Vaimastvere
Registrikood: 16794551

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias!
Scroll to Top

Soovid viia oma Turunduse uuele tasemele?
Võta meiega ühendust